logo

Select Sidearea

Populate the sidearea with useful widgets. It’s simple to add images, categories, latest post, social media icon links, tag clouds, and more.
hello@youremail.com
+1234567890

Network altyapı çözümleri

Network bilgisayarların birbirleriyle iletişim halinde olması durumudur. İşletmeler, bu iletişimi internet üzerinden isterlerse dünyanın başka bir ucundaki bilgisayarla yapabilirler. Ya da aynı ofis içerisindeki iki bilgisayarla da sağlayabilirler. Network (ağ) sistemlerinin hızlı ve sorunsuz çalışması için kablolama alt yapısının çok düzenli yapılmış olması gerekmektedir. Bu sebeple doğru bir tasarım ve projelendirme yapılması gerekmektedir. Network Kurulumu, büyüyen işletmeler ve kurumlar için iletişimin tek bir ağ üzerinden yapılabilir olması maliyetleri düşürür, karmaşık yapılardan kurtarır, üretkenlik ve verimliliği arttırır. Artı Teknoloji olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik ağ altyapısı, topolojisi ve firma ihtiyaçları göz önüne alınarak ileriye dönük tasarımlarla çözümler sunuyoruz.

Network kurulumu

Network çözümleri sağlamada müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik ağ altyapısı, topolojisi ve firma ihtiyaçları göz önüne alınarak ileriye dönük tasarımlarla çözümler sunuyoruz. Network sistemlerinde çıkabilecek problemleri önceden hesaplayıp donanım, yazılım ve destek alanlarında bütünleşik çözümler üretiyoruz.

Network sunucu

Kurumsal firmaların ağ ve sunucu altyapılarında kullanılan servislerin çözümlemeye yönelik verimli şekilde çalışabilmesi için gerekli uygulamaların titizlikle seçilmesi gerekir. Böylelikle sunucu uygulamalarının oluşumu sağlanmış olur. Ayrıca gereksiz ağ veya sistem hataları en aza çekilerek akışın standart bir şekilde devam etmesi sağlanır.

DNS Sunucu Kurulumu 
Ağ Loglama Çözümleri 
Ağ İzleme Çözümleri 
Merkezi Yönetim Çözümleri

Uzaktan erişim çözümleri

Şirketlerin çalışanlarının artması ve iş ağlarını genişletmeleri sırasında şirket ağ kaynaklarına uzaktan erişim, işletmelerin en önemli ihtiyaçlarından biri haline geldi. Buna ek olarak farklı konumdaki işletmelerin birbirleri ile iletişimini güvenli hale getirmesi büyük önem arzetmektedir. Farklı bölgelerdeki şubelerde, mobil işletmeler arasında veya iş seyahatlerinde ofis kaynaklarına erişimi en güvenli şekilde sağlamanız için çeşitli ürünler ve çözümlerimizle hizmetinizdeyiz.

VPN(Virtual Private Network)
Remote Access VPN
Farklı Ürünler Arası IPSec VPN Kurulumları
SSL VPN Çözümleri 

Yönetim ve izleme

Ağların zaman geçtikçe daha da karmaşık hale gelmesiyle, sağlam bir ağ izleme çözümüne sahip olunması büyük önem arzeder hale gelmiştir. Artı Teknoloji, ağ performansını izlemenize, ağ hatalarını gerçek zamanlı olarak algılamanıza, hataları gidermenize ve aksama süresini önlemenize yardımcı olan kapsamlı ağ izleme kabiliyetlerini barındıran sistemleri sizlere  sunar. Kurulan sistemler,  BT ortamlarını destekler ve boyutuna bağlı olmaksızın ağınıza uyacak şekilde ölçeklendirilebilir.

Network güvenliği

Kurumların güvenlik seviyesi, ileriye dönük büyüme hızlarını belirler. Güvenlikle ilgili olası problemlerin getirdiği mali yük diğer zararların kat kat üstünde olabilir. Kurumunuzun bilişim sistemlerini kapsamlı bir açıklık testinden geçirerek güvenlik seviyenizi artırmaya yardımcı oluyoruz. Bunu yaparken doğru güvenlik politikaları ile tanınmış kullanıcıların bilgiye erişiminde hızı ön planda tutuyoruz.

Güvenlik Mimarisi Tasarımı

Müşterilerimizin bilişim sistemlerindeki problemlerin tespit edilip giderilmesi için güvenlik gereksinimlerinin saptanması ve alınan sonuçlara göre güvenlik politikaları ve çözümleri tasarlanıp sunulması hizmetlerini sağlıyoruz. Ağ güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılan güvenlik yazılım ve donanım sistemleri aşağıdaki başlıklar ile özetlenebilir:

  • Birleşik Tehdit Yönetilmi (UTM)
  • Saldırı Tespit Sistemleri (IDS)
  • Saldırı Önleme sistemleri (IPS)
  • Güvenlik Duvarı (FIREWALL)
  • Sanal Özel Ağ (VPN)
  • İçerik (Web) filtreleme (URL Filtering)
  • E-mail filtreleme (e-mail Filtering)
  • Ağ Erişim Kontrolü (NAC)
Kablosuz ağ çözümleri

Günümüzde özellikle iletişim dünyasında çoğalan son kullanıcı ihtiyaçları, beraberinde yüksek teknoloji barındıran ve her ortamda hızlı ve esnek bağlantı sağlayabilen ortam gereksinimlerini ortaya çıkarmaktadır. Kablosuz alan ağı çözümleri sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde yerel ağınızın kapsam alanı genişletilebilir, bu sayede bünyenizde çalışan mobil kullanıcılarınıza anında hızlı ve güvenilir bir ağ erişimi sağlayabilirsiniz.

İyi tasarlanmış ve güvenli bir şekilde yönetilebilen yerel ağlar (LAN) üzerinde çalışan kesintisiz kablosuz bağlantı alanları (WLAN) oluşturulması, kurumsal yapılarda verimli operasyonların oluşturulması için son derece kritik bir öneme sahiptir. Artı Teknoloji, benzer ağların oluşturulması konusunda, dünyanın lider üretici firmalarının ürünlerini tercih etmektedir. UbiquitiAVAYA, Cisco, Aruba, Ruckus, Netbridge, Mikrotik, Sophos, Cyberoam, Fortinet

Projelendirme aşamasında temel anlamda aşağıdaki uygulamalar kullanılmaktadır.

BYOD (Bring Your Own Device) uygulamaları
Kullanıcı ve cihaz bazlı güvenlik protokolleri
Loglama ve misafir arayüzleri (Hot-spot)
Kablolu ağlar ile  bağlantı protokolleri

Network altyapı sistemi ihtiyaçlarınız için web sitemiz üzerinden teklif alabilirsiniz.