logo

Select Sidearea

Populate the sidearea with useful widgets. It’s simple to add images, categories, latest post, social media icon links, tag clouds, and more.
hello@youremail.com
+1234567890

İş sürekliliği ve felaket kurtarma

Her ölçekte şirketin ihtiyacı olan, sistemin en önemli parçalarından birisi iş sürekliliğini sağlayan altyapılardır. Felaket Kurtarma (Disaster Recovery) coğrafik olarak başka bir yerde konumlandırılan veri merkezinin birebir yedeği olarak çalışabilecek şekilde tasarlanan veri merkezidir. Felaket Kurtarma merkezlerinde coğrafik konum esastır ve veri yedekliği ile karıştırılmamalıdır.Bu noktada tasarlanacak felaket kurtarma merkezlerinin bire bir ana veri merkezleri ile aynı hizmeti verebilecek kapasitede olması gerekir. Özellikle veri depolama ünitelerinin iki veri merkezinde aynı veriye sahip olması için gerekli altyapı sağlanmalıdır.

Küçük ölçekli tek merkezli kurumlar, servis sağlayıcılarının oluşturacağı kurumun bulunduğu noktadan  uzak bir data center’dan sunucu yedekleme, sunucu barındırma, veri yedekleme sistemleri, network kabini ve  bulut çözümlerini kullanarak  felaket kurtarma merkezi oluşturabilirler.

İş sürekliliği ve felaket kurtarma ihtiyaçlarınızla alakalı bilgi almak için için web sitemiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.