Şirketlerin çalışanlarının artması ve iş ağlarını genişletmeleri sırasında şirket ağ kaynaklarına uzaktan erişim, işletmelerin en önemli ihtiyaçlarından biri haline geldi. Buna ek olarak farklı konumdaki işletmelerin birbirleri ile iletişimini güvenli hale getirmesi büyük önem arzetmektedir. Farklı bölgelerdeki şubelerde, mobil işletmeler arasında veya iş seyahatlerinde ofis kaynaklarına erişimi en güvenli şekilde sağlamanız için çeşitli ürünler ve çözümlerimizle hizmetinizdeyiz.

 

VPN(Virtual Private Network)

Genel telekomunikasyon altyapısını kullanarak, ‘tunneling protocol’ ve güvenlik prosedürleri aracılığı ile güvenli ve özel data aktarımını sağlayan sanal özel ağ teknolojisine VPN adı verilir. Erişim tekniklerinden bağımsız olarak birden fazla noktadan birden fazla noktaya bağlantı sağlayan ve verinin farklı servis sınıflarında taşınmasını mümkün kılan hizmettir. İki tür VPN teknolojisi mevcuttur. Bunlar “Remote Access VPN” ve “Site-to-site VPN” dır. Bu teknolojilerle müşterilerimize özel hat tahsis edilmesi yerine firmanın aynı hizmeti daha düşük maliyete herkes tarafından paylaşılan altyapıdan temin edilmesini sağlıyoruz.

Remote Access VPN

Şirket çalışanlarının şirket dışında şirket ağına her yerden ve güvenli olarak erişmesi için kullanılan ağ yönetim sistemidir. Remote access VPN teknolojisini optimize etmek için çeşitli yöntemler mevcuttur. Bunlardan bazıları listelenmiştir.

Farklı Ürünler Arası IPSec VPN Kurulumları

IPSec servisleri, güvenli olmayan ağlarda güvenlik tünelleri oluşturmanızı sağlar. Bu ağlardan geçen her data IPSec Gateway makinesi tarafından şifrelenir ve ulaştığı gateawayde deşifre edilir. IPSec Vpn uygulamalarını birbirinden ayrı iki lokasyondaki sistemler farklı olsa bile en etkili biçimde kurup hizmetinize sunuyoruz. Ayrıca forticlient yazılımı ile Client to Site IPsec VPN çözümü de mevcuttur.

SSL VPN Çözümleri

Eğer maliyet açısından IPSec VPN çözümleri şirketinize uygun değilse, kullanıcı tarafından herhangi bir VPN yazılım veya donanımına gerek kalmadan işletim sistemlerinde standart olarak gelen internet tarayıcı yoluyla şirket ağına güvenli ve esnek bir erişim sağlıyoruz.